Biel niejedno ma imię – konglomeraty kwarcytowe w jasnych odcieniach

Biel jest jednym z najchętniej wybieranych kolorów do dekoracji wnętrz. Dzięki jej licznym odcieniom wahającym się od mlecznego po kredę i beż, daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacyjne. Dzięki temu współgra zarówno z nowoczesnymi, minimalistycznymi pomieszczeniami, jak i z wnętrzami klasycznymi, stawiającymi na tradycję.

Biel to bez wątpienia kolor uniwersalny, jednak charakter, jaki chcemy nadać naszym czterem ścianom w dużej mierze zależy od odcienia na jaki się zdecydujemy, a także od faktury materiału. Także firma Technistone wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom swoich klientów i oferuje bogatą kolekcję jasnych blatów o zróżnicowanej fakturze i rozmaitych tonacjach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Elegancja z najwyższej półki

 

Biały marmur od zawsze kojarzył się z dyskretnym luksusem, a użyty jako materiał do  dekoracji wnętrza, podkreśla jego unikatowy charakter. Dla wielbicieli wygody i elegancji w wielkim stylu firma Technistone przygotowała kolekcję blatów Noble, których wspólnym mianownikiem jest odwzorowane delikatne użylenie podobne do tych, spotykanych w naturalnych marmurach, występujące w elementach wykonanych z materiału kolekcji Brilliant. Marmur to materiał o bardzo zdefiniowanym charakterze, dlatego kolekcja Noble przeznaczona jest dla osób, które mają określoną wizję wnętrza i dla których priorytetem jest prestiżowy efekt. Materiały z serii Noble sprawdzą się w wysokobudżetowych aranżacjach loftowych w stylu nowojorskim jako np. okładziny kominkowe lub w formie ekskluzywnych posadzek ozdabiających przestronne halle jednorodzinnych willi. Wielość odcieni od czystej bieli przetykanej delikatnymi użyłkowaniami jak w przypadku Noble Supreme White przez srebrzyste powierzchnie Noble Olympos Mist aż po stonowane szarości Noble Perlato Luna pozwala dopasować estetykę materiału do bardzo zróżnicowanych projektów. Struktura płyt Noble do złudzenia przypomina naturalną, nieregularną płaszczyznę marmuru, jednak kompozyt, z którego wykonane są blaty przewyższa naturalny kamień pod względem wytrzymałości, higieniczności i odporności na zabrudzenia.

 

Efekt glamour dostępny od ręki

 

Biel sprawdza się świetnie również w odsłonie glamour. Jej neutralny charakter znakomicie współgra z właściwymi dla tego stylu materiałami, takimi jak kryształy, szkło, srebro czy chrom. Propozycjami spod znaku diamentu od Technistone są blaty Starlight White oraz Brilliant  White, które dzięki zawartości kawałków szkła i zwierciadeł tworzą lustrzaną powierzchnię o wysokim połysku. Ich struktura i charakter są zgoła inne niż w przypadku klasycznych marmurowych powierzchni z kolekcji Noble. Produkty z kolekcji Starlight posiadają wyrazistą fakturę, w której dominują drobiny o nieregularnych kształtach, efektownie odbijające każdy promień światła. W przypadku Starlight White zwierciadła wtopione w materiał posiadają większe rozmiary, natomiast w slabch Brilliant drobinki szkieł są bardzo drobne i przypominają roziskrzoną powierzchnię śniegu na górskich stokach.

Design spod znaku eko

 

Bezpretensjonalna biel to także kolor idealnie harmonizujący z wnętrzami o charakterze rustykalnym bądź skandynawskim. Interesującą alternatywą dla powyższych rozwiązań jest więc kolekcja Essential, oferująca blaty o unikatowych, inspirowanych naturą wzorach. Dla zwolenników ekonomicznych rozwiązań, którzy nie chcą rezygnować z najwyższych standardów jakości, idealną propozycją będzie nowa linia ECO, w której można znaleźć klasyczny odcień bieli – Eco Elegance Nev. Wykonana z najwyższej jakości konglomeratu Technistone, nie ustępuje jakością pozostałym kolekcjom, a przy tym jest przyjazna dla kieszeni i pro-ekologiczna. W kolekcji ECO znajdują się bowiem slaby o minimum 30% zawartości surowców wtórnych.

Najjaśniejsza propozycja, Eco Elegance Nev jest odpowiedzią na nieustające zapotrzebowanie na elementy wyposażenia wnętrz w białych odcieniach, a atrakcyjna cena slabów pozwala zastosować je nawet w najbardziej ekonomicznych projektach. W odróżnieniu od poprzednich propozycji, powierzchnie z linii ECO charakteryzują się ziarnistym rysunkiem, powstałym dzięki zawartości piasków kwarcowych oraz szkła. Wyraźna struktura i matowe wykończenie nada spokojnym wnętrzom charakteru, natomiast neutralne wybarwienie będzie stanowiło naturalną przeciwwagę do dominujących kolorystycznie elementów wystroju.

Biel niejedno ma imię. Zachwyca zarówno jej dostojna, elegancka odsłona, jak i bardziej odważne oblicza w stylu glamour lub rustykalnym. Najważniejsze to wybrać produkt, który wraz z walorami estetycznymi oferować będzie także zalety funkcjonalności i praktyczności.

Kategorie
Dom i mieszkanie