Jak wybierać ubrania dedykowane kobietom w ciąży?

Ciąża diametralnie zmienia kobiece ciało, dlatego z biegiem kolejnych tygodni musimy przygotować się na gwałtowne rośnięcie. Przede wszystkim pod kątem ubrań, które będą pasować na nasze nowe gabaryty. Całe szczęście dawno już minęły czasy, gdy musiałyśmy wybierać nieestetyczne, workowate ubrania ciążowe, w których czułyśmy się niezbyt atrakcyjne. Dzisiejsze ciuchy dla przyszłych mam są niezwykle gustowne i dopasowane do naszych potrzeb, jednak nadal podczas wyboru powinnyśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach

Wybranie rozmiaru

Dopasowanie rozmiaru ubrań ciążowych do naszych potrzeb nie jest niczym skomplikowanym. Producenci dostosowują je bowiem nie tyle do naszych nowych gabarytów, co do zmian, które zachodzą w ciele. Dlatego kupujemy swoje standardowe rozmiary, jeszcze sprzed zajścia w ciążę. Oczywiście najlepiej jest dokładnie się zmierzyć i sprawdzić wynik w tabeli rozmiarów. W ten sposób unikniemy pomyłki.

Możemy także zastanawiać się, czy ubrania rzeczywiście dostosują się do nas i zapewnią odpowiedni komfort. Przecież ciało co chwilę się zmienia, a my nie możemy myśleć tylko o kupowaniu nowych rzeczy. Całe szczęście spodnie, tuniki, bluzki czy bluzy projektowane są specjalnie z myślą o przyszłych mamach. Większość z nich zawiera domieszki materiałów elastycznych, które rozciągają się z czasem – razem z nami. Dobrą zasadą jest jednak nie kupowanie ubrań na zapas. Zamiast gromadzić coś, co może choć nie musi nam się przydać, lepiej poczekać cierpliwie i po kolejnym „powiększeniu” zdecydować się na praktyczny zakup.

Materiał

Ubrania ciążowe muszą zapewniać nam przede wszystkim wygodę oraz swobodę ruchów. W tym pomoże nie tylko odpowiedni krój ale także materiał dostosowany do naszych potrzeb. Pamiętajmy bowiem, że w czasie ciąży skóra może być znacznie delikatniejsza, niż wcześniej. Dlatego znaczna część ubrań powstaje z tkanin niepodrażniających, przyjaznych skórze – mowa głównie o spodniach czy bluzkach, które są najbliżej ciała. Królują zatem bawełna i wiskoza, które są nie tylko wygodne, ale także przewiewne.

Modnie i praktycznie

Każda z nas doskonale wie, w jakich kolorach wygląda najlepiej. Całe szczęście ubrania ciążowe występują w wielu barwach i krojach, by każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie. Zanim jednak wpadniecie w zakupowy szał, przygotujcie listę najpotrzebniejszych rzeczy. Tych, bez których żadna przyszła mama się nie obejdzie:

  • Sukienka – wygodna, praktyczna, przewiewna. Idealna na wyjścia, także do ginekologa
  • Jeansy – proste i sprawdzające się o każdej porze roku
  • Legginsy – pod tunikę czy do swobodnego chodzenia w domu

Swetry i bluzy bez zapięcia – długie czy krótkie, wszystkie sprawdzą się idealnie nie tylko podczas ciąży. Spokojnie możemy je zostawić na przyszłość.

Kategorie
Zdrowie