Kolory podłóg, które od lat budzą zachwyt

Pierwszy z nich to odpowiedź na potrzeby inwestorów szukających podłóg w naturalnym odcieniu drewna, jaki pamiętają z rodzinnych domów lub wizyt u dziadków. Drugi to jego przeciwieństwo; zdecydowany kolor, który na pierwszy rzut oka trudno skojarzyć z drewnem. Przedstawiamy odcienie podłóg Chapel Parket, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

Pierwszy z nich to odpowiedź na potrzeby inwestorów szukających podłóg w naturalnym odcieniu drewna, jaki pamiętają z rodzinnych domów lub wizyt u dziadków. Drugi to jego przeciwieństwo; zdecydowany kolor, który na pierwszy rzut oka trudno skojarzyć z drewnem. Przedstawiamy odcienie podłóg Chapel Parket, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

Deski i klepki wykonane z naturalnego dębowego drewna cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. O jego popularności decyduje kilka czynników; dąb to solidny i bardzo wytrzymały gatunek, jest zatem idealnym materiałem na podłogi. To wymagający surowiec, ale jeśli zostanie poddany odpowiednim procesom obróbki może przybrać rożne odcienie; od naturalnego aż po barwę, która… zupełnie nie przypomina drewna.

Jednym z najchętniej wybieranych odcieni w palecie marki Chapel Parket jest kolor Bruce (17-wieczny Biały). Barwa jest dostępna na rynku od ponad dekady i od tego czasu ma swoich wiernych fanów. To idealna propozycja dla osób szukających naturalnego drewna; jest uniwersalna i ponadczasowa. Można zaryzykować stwierdzenie, że ilekroć inwestorzy myślą o klasycznej, dębowej podłodze, mają na myśli odcień zbliżony do koloru Bruce.

Na drugim biegunie jest Lynn (Bleached White) – szalenie popularna propozycja z serii Chapel Minster. Obok desek i klepek z tej kolekcji trudno przejść obojętnie; przypominają one bowiem drewno, które przez długi czas było poddane działaniom czynników atmosferycznych, takich jak opady, wiatr i promienie słoneczne. W naturze potrzeba lat, by osiągnąć taki efekt. Tymczasem doświadczeni rzemieślnicy dysponujący odpowiednimi narzędziami potrafią je przygotować w kilka tygodni – z nowego drewna powstają podłogi do złudzenia przypominające wiekowe drewno.

Cała oferta kolorystyczna marki Chapel Parket obejmuje ponad 50 odcieni. Niedawno do palety dołączyło aż 15 nowych propozycji, większość z nich to stonowane wybarwienia, subtelnie podkreślające naturalne zróżnicowania dębowego drewna.

Cechą charakterystyczną podłóg Chapel Parket jest nie tylko bogaty wybór kolorów, ale przede wszystkim sposób ich uzyskiwania. Drewno, z którego powstają deski, klepki i kasetony tej marki jest barwione w masie. Oznacza to, że pod wpływem manipulacji czynnikami chemicznymi (np. amoniakiem, czy związkami wapnia) zmienia się jego kolor i strukturę. Uzyskana w ten sposób barwa jest trwała i nie ściera się. Istotne jest, że wszystkie podłogi Chapel Parket są heblowane; podczas tej czynności otwierają się pory drewna, przez co olej stosowany w procesie produkcji może wniknąć głęboko w strukturę surowca i go zabezpieczyć. Dodatkową korzyścią z heblowania jest sam wygląd desek; rysunek drewna jest wyeksponowany, a podłoga sprawia wrażenie trójwymiarowej.Drewno jest zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu (płynne szkło). Preparat tworzy na powierzchni podłóg warstwę przypominającą glazurę: chroni je i zabezpiecza przed uszkodzeniami. Substancja ułatwia także bieżącą pielęgnację i okresową konserwację podłóg. Olejowanych elementów marki Chapel Parket nie trzeba cyklinować: wystarczy je konserwować raz w roku przy pomocy oleju przeznaczonego do tego celu.

Polecamy naszym czytelników magazyn https://kobiecechwile.pl – codzienna dawka dobrych artykułów.

Kategorie
Moda i trendy