Beton w mieszkaniu

Coraz częściej architekci oraz inwestorzy indywidualni odchodzą od standardowych rozwiązań projektowych. Ten trend dotyczy zarówno aranżacji wnętrz, umeblowania oraz wykończenia ścian i podłóg. Najczęściej stosuje się materiały wykończeniowe tj. płytki, panele, wykładziny czy parkiet. Jednak moda zaczęła stawiać również na beton, który jest doskonałym wykończeniem podłogi.

Jaki beton na podłogę?

Istnieje kilka technologii wykonywania podłogi betonowej. Najbardziej tradycyjną jest wykonywanie podłogi z odpowiedniego betonu posadzkowego, który stosuje https://www.warmah.pl/. Ponieważ stosowana jest mieszanka z najwyższej jakości kruszcu jest on niezwykle trwały na eksploatację. Przy wykończeniu stosowane są zacierki maszynowe, które gwarantują gładką oraz pozbawioną wszelkich nierówności powierzchnię. Taka podłoga świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie stosuje się ogrzewanie podłogowe, więcej na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/czestochowa.html.

Mamy również inne możliwość jak np. połączenie betonu z posypką mineralną. W efekcie otrzymuje posadzkę o charakterze industrialnym. Bardzo ciekawe rezultaty można osiągnąć również dzięki zastosowaniu betonu kolorowego. Po wylaniu zacierany jest na gładko i zabezpieczony odpowiednim preparatem lub transparentną żywicą. Obecnie najczęściej wybiera się kolory: żółty, czerwony, biały i grafitowy. Jeśli jednak niekoniecznie chcemy na całości zastosować beton to możemy śmiało połączyć go z płytkami czy panelami.

Ściany wykończone betonem

Obecnie beton to jedno ze źródeł inspiracji dla stylu industrialnego. Dekoracyjny beton architektoniczny ma gładką powierzchnię, wysoką estetykę i wytrzymałość. Można mu nadawać różny kształt oraz fakturę. Wnętrze nabiera charakteru, dlatego należy poprzez dodatki podkreślić rolę betonu w całości aranżacji. Dobrze wygląda w obecności roślin, naturalnych materiałów, drewna i ciepłych barw. Ważne żeby oświetlenie miało również ciepłą barwę.

Kategorie
Dom i mieszkanie