Zabiegi medycyny estetycznej na twarz, ciało i włosy

Dbanie o piękny i młody wygląd nie musi wiązać się z kosztownymi i inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Pożądane efekty uzyskać można korzystając z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej. Innowacyjne metody, nowoczesne sprzęty i preparaty w rękach doświadczonych i wykwalifikowanych osób potrafią pomóc w niejednym problemie. Informacje o zabiegach można znaleźć w internecie, ale warto pamiętać, że najrzetelniejsze informacje uzyskamy podczas pierwszej wizyty w klinice medycyny estetycznej.

Peeling medyczny na twarz

Zabieg polega na ścieraniu martwego naskórka oraz oddziaływaniu na skórę od wewnątrz. W zależności od rodzaju zastosowanego preparatu wyróżnia się trzy rodzaje peelingi: powierzchniowy, średnio-głęboki i głęboki. Do przeprowadzenia zabiegu najczęściej wykorzystuje się kwas migdałowy, kwas glikolowy oraz kwas salicylowy. Peeling medyczny poprawia owal twarzy, wygładza zmarszczki, redukuje blizny i przebarwienia słoneczne. Dodatkowo sprawia, że zmarszczki są płytsze, a pory zamykają się, co korzystnie wpływa na zminimalizowanie występowania stanów zapalnych i pojawiania się wyprysków. Zabieg przeznaczony jest również dla osób, które mają niejednolity koloryt skóry, plamy starcze oraz rozstępy. Więcej na temat peelingu medycznego tutaj.

Lipoliza iniekcyjna na ciało

Zabieg polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc. Ważne! Nie jest to metoda odchudzania. Powinna być wykorzystywana u osób, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Trenujące kobiety często borykają się z przypadłością nagromadzenia się tłuszczu w dolnych partiach brzucha lub na udach. Zabieg więc zalecany jest w szczególności osobom, które mają zaokrąglony brzuch, fałdki pod pośladkami, tłuszcz na karku, ramionach, plecach i pod pachami i do tej pory żadne inne metody i treningi nie rozwiązały tego problemu.
Podczas zabiegu do tkanki tłuszczowej podawana jest specjalna mieszanka, której zadaniem jest rozbijać komórki tłuszczu, które następnie wydalane są w naturalnych procesach metabolicznych.

Mezoterapia igłowa na włosy

Przy pomocy specjalnej, niezwykle cienkiej i precyzyjnej igły w skórę głowy wstrzykiwane są specjalne substancje, mające na celu pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu. Preparaty wykorzystywane do wykonania mezoterapii igłowej to najczęściej koktajle witaminowe, kwas hialuronowy oraz osocze bogatopłytkowe. Zabieg jest skuteczny również dlatego, że już samo nakłuwanie zmusza komórki do odbudowy i regeneracji. Efektem mezoterapii jest zmniejszenie ilości wypadających włosów, wzmocnienie cebulek oraz zagęszczenie fryzury. Zabieg jest bezbolesny, ale wymaga kilku powtórzeń dla uzyskania zadowalającego efektu. Więcej o mezoterapii: https://drparadowska.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa/.

Kategorie
Uroda