Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Karmienie piersią niesie wiele korzyści dla zdrowia dziecka. Nie da się jednak ukryć, że bywa dla młodej mamy dość uciążliwe – szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na to, by znacznie ułatwić sobie karmienie piersią. Poznajmy je.

Przede wszystkim – wygodna bielizna

Podstawową rzeczą, której potrzebuje młoda mama jest odpowiednia bielizna stworzona z myślą o kobietach karmiących. Powinna posiadać szerokie ramiączka, które odciążą mięśnie kręgosłupa oraz odpinane, miękkie miseczki. Dzięki temu nie ma konieczności ściągania całego biustonosza podczas karmienia.

Postaw na ubrania dla karmiących

Kolejną kwestią, o którą powinna zadbać młoda mama jest wybór odpowiedniej odzieży do karmienia piersią. Obecnie dobre sklepy z ubraniami dla mam takie jak https://okee.com.pl/ oferują szeroki wybór bluzek, bluz i sukienek, które posiadają sprytne rozcięcia i kieszonki pozwalające karmić piersią wygodnie i dyskretnie. Ubrania te są eleganckie i kobiece, dzięki czemu młoda mama może czuć się w pełni komfortowo.

Wkładki laktacyjne – by cieszyć się komfortem

Czasem młoda mama musi wyjść z domu. Gdy nie ma możliwości nakarmić dziecka nadmiar pokarmu może plamić bieliznę i ubranie. To krępująca sytuacja. Na szczęście, możemy łatwo jej uniknąć decydując się na zakup wkładek laktacyjnych, które przyklejamy wewnątrz biustonosza.

Kapturki i nakładki

W ciągu pierwszych miesięcy karmienia piersią, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze odpowiednio złapać brodawki a mama przystawić je do piersi zdarzają się problemy związane z bólem oraz pękaniem brodawek sutkowych. Tak nie musi być. Jeśli dojdzie do powstania tego typu ranek warto zainwestować w zakup specjalnych nakładek, które ochronią wrażliwą skórę piersi. Wykonane są z silikonu medycznego, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla malucha.

Podsumowując, obecnie w sklepach młode mamy mogą znaleźć szereg produktów, które pomogą im poradzić sobie z karmieniem piersią bez żadnych trudności. Warto je wykorzystać by zapewnić sobie maksymalny komfort.

Kategorie
Poradniki