Jak zadbać o perfekcyjny wygląd swoich dłoni

Każda zadbana kobieta wie doskonale jak ważny jest wygląd dłoni. To nasza wizytówka, która wiele może powiedzieć o tym, jak dbamy o codzienną pielęgnację. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu różnych zabiegów oraz nowoczesnych metod manicure, dzięki którym nasze dłonie mogą wyglądać perfekcyjnie. Sprawdźmy więc jak zadbać o wygląd dłoni i paznokci.

Przede wszystkim codzienna pielęgnacja

Aby móc szczycić się pięknymi, zadbanymi dłońmi musisz dbać o nie codziennie. Na szczęście, obecnie nie jest to trudne. Wystarczy bowiem wyposażyć swoją kosmetyczkę w dobrej jakości krem nawilżający, który ma również właściwości odżywcze i pamiętać o jego regularnym stosowaniu rano i wieczorem. Dodatkowo, raz na jakiś czas warto wykonać zabieg parafinowy, który doskonale zmiękcza i odżywia naskórek.

Zadbaj o nowoczesny manicure dopasowany do twojego stylu

Nawet najbardziej zadbane dłonie nie prezentują się najlepiej, jeśli paznokcie są krótkie i nie pomalowane. Dlatego też warto postawić na nowoczesny manicure dopasowany do naszego stylu oraz indywidualnych upodobań. Obecnie mamy bowiem naprawdę sporo możliwości – manicure hybrydowy, klasyczny, japoński czy manicure Vinylux, który łączy w sobie cechy tradycyjnego manicure z hybrydą. Dzięki temu każda z nas może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Nie wierzysz? Zobacz w tym gabinecie.

Tego unikaj

Jeśli zależy ci na tym, żeby twoje dłonie zawsze prezentowały się idealnie musisz pamiętać, że ich skóra jest bardzo delikatna oraz pozbawiona gruczołów łojowych, które pomagają w ochronie przed wysuszeniem i podrażnieniami. Dlatego też w chłodne dni nie rezygnuj z noszenia rękawiczek, tradycyjne mydło zamień na delikatną piankę i pod żadnym pozorem nie decyduj się na sprzątanie lub zmywanie naczyń bez ochronnych rękawiczek. Nic nie niszczy skóry dłoni tak jak detergenty.

Jak widzisz, odpowiedni manicure, zadbane, kolorowe i eleganckie paznokcie to najprostszy sposób na to, by twoje dłonie prezentowały się perfekcyjnie. Nie możesz jednak zapominać o codziennym nawilżaniu skóry oraz unikaniu czynników, które mogą zaszkodzić twoim dłoniom – takich jak np. detergenty.

Kategorie
Polecane