Nowa Ty w nowym roku. Zobacz, jakie zabiegi kosmetyczne polecają specjaliści zimą

Skóra naszej twarzy w trakcie lata wykonuje bardzo ciężką ,,pracę”. W wyniku długotrwałego i intensywnego działania promieniowania słonecznego musi bronić się przed powstawaniem nowych niedoskonałości – przebarwień, zmarszczek, popękanych naczynek czy procesu wiotczenia. Specjaliści radzą, aby zimą przeprowadzić swego rodzaju akcję ratunkową dla skóry, która pozwoli nam ją wygładzić, nawilżyć i zregenerować. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać o tej porze roku?

Złuszczanie – laserowe odmładzanie twarzy lub peelingi

Na przełomie jesieni i zimy natężenie promieniowania słonecznego jest znacznie mniejsze niż w pozostałe pory roku, co stwarza idealną okazję do korzystania z zabiegów laserowych. Lasery znajdujące się w gabinetach medycyny estetycznej doskonale sprawdzają się przy zabiegach złuszczająco-odmładzających. Jeśli oczekujemy widocznej poprawy kondycji skóry, a przy tym jej wyraźnego odmłodzenia, zabieg laserem będzie idealnym rozwiązaniem. Specjaliści medycyny estetycznej mają dziś do dyspozycji wiele profesjonalnych urządzeń laserowych, które są w stanie przynieść naprawdę widoczne efekty odświeżenia i odmłodzenia twarzy.

Eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie polecają w tym przypadku zabiegi laserowego odmładzania twarzy tradycyjnym laserem frakcyjnym CO2, jak również nowoczesnymi laserami pikosekundowymi. Nowoczesne lasery pikosekundowe, np. Cutera Enlighten Triplex dostępny w Bieńkowscy Clinic, skutecznie pobudzają skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, złuszczają naskórek, spłycają zmarszczki i wyrównują koloryt cery bez narażania pacjenta na ból czy długi okres rekonwalescencji. W tym przypadku możemy nawet mówić o efekcie miniliftingu twarzy bez skalpela. Jeśli nie jesteśmy przekonani do zabiegów laserowych lub istnieją co do nich pewne przeciwwskazania, możemy jak najbardziej pozostać przy tradycyjnych sposobach złuszczania naskórka przy pomocy peelingów chemicznych czy zabiegu mikrodermabrazji.

Mezoterapia – zastrzyk energii dla skóry

Doskonałym zabiegiem kosmetycznym na twarz w okresie zimy będzie także mezoterapia, która w sposób dosłowny i przenośny zapewni nam silny zastrzyk energii przy użyciu różnorodnych składników odżywczych. W wyniku zabiegu skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona, ujędrniona i sprawia wrażenie wypoczętej. Mezoterapię jak najbardziej warto wykonać po wcześniejszym przeprowadzeniu zabiegu laserowego – w ten sposób skóra będzie idealnie przygotowana na wchłanianie aktywnych składników odżywczych zawartych w ,,koktajlach” odżywczo-witaminowych wykorzystywanych przy mezoterapii. W ostatnim czasie szczególnie popularną odmianą mezoterapii staje się ta z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskanego bezpośrednio z krwi pacjenta. Dzięki tej metodzie w skórze aktywują się wszelkie procesy naprawcze pobudzające produkcję kolagenu i elastyny. Jeżeli mamy do czynienia z przesuszoną skórą twarzy po lecie, możemy natomiast zdecydować się na mezoterapię kwasem hialuronowym, która poza efektem odmłodzenia, zapewni nam intensywne nawilżenie skóry.

Terapia światłem LED – dla pięknej skóry i lepszego samopoczucia

Mniejsza dawka słońca zimą korzystnie wpływa na wygląd naszej skóry, z drugiej jednak strony jest bardzo częstą przyczyną złego samopoczucia o tej porze roku. Słońce, poza tym, że zapewnia nam piękną opaleniznę latem, jest największym źródłem naturalnej witaminy D produkowanej przez nasz organizm, a jej niedobór prowadzi właśnie do niekorzystnych zmian naszego nastroju na przełomie jesieni i zimy. W takim przypadku warto zainteresować się terapią światłem LED, która polega na emisji monochromatycznego światła o różnej długości fal. Zabieg nie tylko dostarczy nam brakującej dawki słońca, lecz także odmłodzi twarz, zlikwiduje trądzik i zredukuje obrzęki.

Więcej na temat zabiegów kosmetycznych odpowiednich zimą znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/hi-tech-najnowsze-technologie-medyczne/

Kategorie
Moda i trendy