Czym są mikrowłókna do włosów?

Zagęszczanie włosów nie musi oznaczać wizyty w profesjonalnej salonie oraz majątku wydanego na fryzjera, czy nawet chirurga. Mikrowłókna do włosów to kosmetyk, który każdy może zastosować w domu i cieszyć się błyskawicznym efektem. Dowiedz się, na czym polega ich działanie.

Jak zagęścić włosy w domu?

Bujne i gęste włosy sprawiają, że wyglądamy młodo i atrakcyjnie. Niestety wraz z wiekiem gęstość naszych włosów zmniejsza się, a u wiele osób obojga płci pojawiają się przerzedzenia oraz łysawe miejsca na skórze głowy. Mikrowłókna do zagęszczania włosów to innowacyjne kosmetyki, który cieszą się coraz większą popularnością. Głównie dzięki łatwości zastosowania i niewysokiej cenie, biorąc pod uwagę koszt zagęszczania włosów u fryzjera czy przeszczepu. W tym tekście wyjaśniamy, czym dokładnie są mikrowłókna do włosów  i jak działają. Za przykład weźmiemy najlepszej jakości kosmetyk tego typu, innowacyjne mikrowłókna Glovis, które w Polsce kupicie za ok. 35 zł za opakowanie: https://www.dermago.pl/mikrowlokna/nowy-glovis-12g.html.

Mikrowłókna do włosów – co to jest?

Glovis to kosmetyk do zagęszczania włosów oparty o keratynowe włókna, które są całkowicie bezpieczna dla włosów i skóry głowy. Jest to forma proszku służącego do posypania skóry głowy, dostępnego w tubce o gramaturze 12g. Podczas aplikacji włókna wczepiają się w naturalne włosy tworząc igiełki przypominające gałązki choinki. W ten sposób kosmetyk momentalnie zagęszcza naturalne włosy, redukując wszelkie prześwity skóry głowy i łysiejące miejsca.

Mikrowłókna Glovis zapewniają doskonałą przyczepność, dzięki czemu nie usypują się, a po przeczesaniu włosów grzebieniem zostaje ich naprawdę minimalna ilość. Ponadto nie brudzą pościeli i nie pozostają na braniu, dzięki czemu fakt ich stosowania pozostanie całkowicie niezauważalny dla otoczenia. Takie właściwości możliwe są do osiągnięcia, dzięki optymalnej wadze i długości mikrowłókien. Istotny jest również proces ich elektryzowania. Kosmetyk GLOVIS zawiera włókna, które są elektryzowane w specjalnym procesie utrzymującym ujemny ładunek przez bardzo długi czas. Dzięki temu mikrowłókna mają doskonałą jakość i trzymają się włosów nawet przez kilka dni.

Jak dobrać kolor kosmetyku?

Kosmetyk do zagęszczania włosów Glovis dostępny jest w 9 naturalnych odcieniach do wyboru – czarnym, ciemny brąz, średni brąz, ciemny, jasny i średni blond, kasztanowy, siwy i biały. Kolory można łączyć ze sobą uzyskując różne odcienie, ale naturalny wygląd zapewni już zastosowanie odcienia najbardziej zbliżonego do naszego aktualnego koloru fryzury. Więcej na temat technologii zagęszczania włosów metodą mikrowłókien dowiecie się na stronie https://www.dermago.pl/.

 

Kategorie
Uroda