Diabeł tkwi w szczegółach – sposoby na estetyczne przechowywanie żywności

Pojemniki do przechowywania żywności nie muszą być nudne i mało estetyczne. Szeroki asortyment sklepów z akcesoriami do domu pozwala wybrać te produkty, które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają również ciekawe wzory nadające im unikatowy styl. W jakich pojemnikach przechowywać słodycze, a jakie będą idealne do zapakowania lunchu do pracy?

Pojemniki do kuchni

Kuchnia jest nie tylko miejscem przyrządzania posiłków, ale również przechowywania żywności. Pojemniki mogą mieć nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Na kuchennym blacie mogą znaleźć się metalowe puszki z kaktusami czy szklane słoiczki z drewnianym wieczkiem, które doskonale skomponują się z aranżacją. Oferta Salonów Agata obejmuje pojemniki przeznaczone do przechowywania przypraw, kawy i herbaty, maki, cukru, słodyczy.

Poza domem też może być estetycznie

Zabierając posiłki do pracy czy szkoły, pojemniki muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ważne jest szczelne zamykanie, odporność na wstrząsy, a nawet uderzenia. To nie oznacza, że pojemnik funkcjonalny nie może dobrze się prezentować. Warto wybierać te modele, które mają wygodne otwieranie. Niektóre produkty posiadają w komplecie przypinane sztućce, dzięki czemu już nigdy o nich nie zapomnisz!

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania pojemników?

  1. Rozmiar – dopasowanie pojemników do ilości żywności, jaka będzie w nich przechowywania ułatwi korzystanie z nich. Przyprawy nie powinny znajdować się w dużych słoiczkach, które utrudniają dostęp, natomiast cukier lub mąka będą wymagały większej pojemności. Podobnie w przypadku pojemników na lunch. Nie tylko rozmiar ich ma znaczenie, ale również ilość i rozmiar przegródek.
  2. Materiał wykonania – w przypadku pojemników na żywność zabieranych do pracy najlepiej sprawdzi się tworzywo sztuczne. Jest wygodne, trwałe i odporne na uderzenia. Modele wybierane do kuchni mogą być wykonane z dowolnego materiału, który wpasuje się estetyką w aranżację wnętrza.
  3. Wzornictwo – niektóre motywy wprowadzą do wnętrza nowy akcent będący powiewem świeżości. Niepozorny przedmiot odmieni wnętrze, czyniąc je bardziej atrakcyjnym. Dla miłośników klasyki lepiej sprawdzą się modele neutralne.

Kategorie
Zdrowie