Czym powinny się charakteryzować sandały dziecięce?

Obuwie dziecięce to temat, którego nie można bagatelizować. Potraktowanie go bez zastanowienia może doprowadzić do ukształtowania złej postawy u naszego dziecka. Nie tylko kapcie, buty codzienne, ale również sandały dziecięce muszą spełniać kryteria, które pozwolą nazywać je bezpiecznymi.

Sandały dziecięce – pożądane cechy obuwia dla dzieci

Dobrze dobrane sandały dziecięce powinny:

• mieć antypoślizgowy spód podeszwy,
• być uszyte z materiałów naturalnych, przyjemnych dla stopy i pozwalających jej oddychać,
• posiadać profilowaną wkładkę wewnętrzną ze skóry naturalnej,
• mieć podeszwę z odpowiednią amortyzacją i wyraźnym, praktycznym bieżnikiem,
• mieć usztywniany zapiętek, boki oraz nosek,
• mieć proste zapięcie – najlepiej na rzepy lub spinkę, z którą poradzą sobie najmłodsze dzieci.

Dziecięce buty powinny być dla każdego dziecka nowe. Kuszące jest przejęcie codziennego obuwia od starszego rodzeństwa, które nosiło je, powiedzmy, jedynie przez miesiąc. Jednak jest to ogromny błąd. Każdy but bardzo szybko dopasowuje się do kształtu stopy swojego właściciela i tylko dla niego pozostaje prawidłowy pod względem komfortu i bezpieczeństwa. Każdy kolejny mały właściciel będzie poszkodowany, ponieważ but mimo dobrych chęci nie będzie w stanie spełniać wszystkich wymagań zatroskanego rodzica. Sandały dziecięce, tak samo, jak wszystkie inne buty dla dzieci muszą być obuwiem tylko jednego właściciela. To nie jest marnotrawstwo pieniędzy, a właściwe dbanie o stopy i postawę swoich dzieci.

Sandały dziecięce – gdzie znaleźć i na czym się skupić?

Kupując obuwie dziecięce, powinniśmy się skupić przede wszystkim na rzeczach wymienionych w pierwszym akapicie artykułu. Różne typy sandałów dziecięcych możemy dostać właściwie wszędzie – trudno, zęby tak nie było, skoro sklep z obuwiem dziecięcym stoi na każdym rogu. Oczywiście obuwie dziecięce, tak jak każde inne, można zakupić w sklepach oferujących swoje produkty online. Należy jednak pamiętać, aby możliwy był ich zwrot – najlepiej bezpłatny – ponieważ nie zawsze trafimy na dobry rozmiar, a może się też okazać, że dobrze opisane buty z naturalnego materiału będą bardzo niewygodne dla naszego malucha.

O ile jednak łatwiej jest zakupić sandały dziecięce, idąc na zakupy razem z dzieckiem? Zdania są podzielone. Jedni mówią, że nieoceniona jest możliwość natychmiastowej przymiarki i oceny, czy dany but odpowiada nam pod względem wizualnym. Jeszcze inni nie są w stanie opanować swojej latorośli i cenią sobie przede wszystkim zakupy w ciszy, bez krzyków i pretensji zmęczonego wędrówką po sklepach dziecka. Zastanówmy się więc, na czym nam na pewno zależy, wybierzmy się do sklepu samodzielnie i sprawdźmy, czy w danym sklepie będziemy mogli wymienić buty, chociażby ze względu na nieprawidłowy rozmiar.

Kategorie
Poradniki