Skuteczna depilacja laserowa

Obecnie depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia. Dodatkowo to szybki sposób i daje trwałe efekty. Jest to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który pozwala cieszyć się gładką skórą na długo.

Zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa polega na niszczeniu cebulek włosowych za pomocą wiązki lasera. Następnie światło lasera pochłaniane jest przez włos, a właściwie przez jego barwnik. Melanina wytwarza energię cieplną i powoduje tym samym trwałe zniszczenie cebulki włosa. Nie powoduje żadnych uszkodzeń w tkankach ani wody oraz hemoglobiny.

Aby uzyskać zadowalające efekty należy wykonać serię zabiegów. Wykonuje się depilację co 4-8 tygodni. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie do predyspozycji pacjenta. Pomiędzy zabiegami przerwy od 4 do 8 tygodni. Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostu włosa. Laser skutecznie usuwa włosy, które są w fazie wzrostu. Natomiast włosy pozostające w pozostałych fazach pozostają bez zmian.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Znaczenie dla prawidłowych efektów ma też odpowiednie przygotowanie. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz stosowania samoopalaczy. Trzeba także odstawić leki fotouczulające oraz herbatki ziołowe (nagietek, dziurawiec). Skóra nie może być podrażniona ani przesuszona. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z kremów do depilacji oraz preparatów z witaminą A, C i retinolem. Przed zabiegiem skóra musi być czysta, bez żadnych kremów, balsamów itp. Tuż przed wykonaniem depilacji należy zgolić włosy maszynką.

Postępowanie po zabiegu

Po depilacji laserowej należy zrezygnować z opalania, korzystania z basenu, sauny i gorących kąpieli. Koniecznie osłaniać skórę przed promieniami słonecznymi i stosować kremy z filtrem. Trzeba uważnie stosować kosmetyki, aby nie podrażnić skóry – nie mogą być na bazie alkoholu. Jeśli dłuższy czas utrzymuje się zaczerwienienie można stosować preparaty łagodzące, np. alantan czy bepanten.

Więcej artykułów o podobnej tematyce można przeczytać pod adresami:

Kategorie
Uroda