Jak wygląda pomoc adwokata podczas rozwodu?

Gdy podejmujemy decyzję o rozwodzie zazwyczaj czujemy bezradność i niemoc. Nie wiemy bowiem czego się spodziewać. Dlatego też warto zadbać o profesjonalną pomoc, której udzielić może nam adwokat. Rozwód będzie wówczas mniej stresującym, a często również szybszym procesem. Sprawdźmy więc jak wygląda pomoc adwokata podczas rozwodu. 

Zacznij od znalezienia dobrego specjalisty

Na początku warto zaznaczyć, że nie wszyscy adwokaci specjalizują się w sprawach rozwodowych. Znajdź więc takiego, który będzie wiedział jak ci pomóc. Przydatny okazuje się być internet. Wystarczy wpisać frazę “adwokat rozwód Katowice” w wyszukiwarkę, by znaleźć kancelarie, które doskonale radzą sobie w takich sprawach. 

Pomoc w formalnościach

Pierwsze kroki w procedurze rozwodowej to przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Adwokat pomoże w ich napisaniu. Mowa tu o pismach takich jak: pozew o rozwód wraz z załącznikami czy wniosek o zabezpieczenie powództwa w zakresie alimentów lub kontaktów z dziećmi. Niezbędne jest również zgromadzenie dowodów oraz przygotowanie ich kopii. 

Reprezentowanie podczas rozprawy

Adwokat uczestniczy również w rozprawie sądowej stanowiąc naszego reprezentanta. Przedstawi nasze stanowisko w sprawie oraz pomoże nam w formułowaniu odpowiedzi na twierdzenia drugiej strony. Podczas rozprawy adwokat przedstawi zgromadzone dokumenty i dowody oraz nasze żądania  w przedmiocie sposobu rozwiązania małżeństwa, wysokości należnych alimentów oraz zasad sprawowania opieki. Wsparcie adwokata w czasie rozprawy to nieoceniona pomoc. Jest to bowiem profesjonalista, wolny od emocji jakie często odczuwamy w trakcie rozwodu. Dzięki temu możemy liczyć, że zatroszczy się o nasze interesy najlepiej, jak to możliwe.

 

Podsumowując, profesjonalna pomoc prawna jest wręcz nieoceniona w sprawach o rozwód. Adwokaci z Katowic pracujący w najlepszych kancelariach dokładają wszelkich starań by interesy ich klientów były jak najlepiej reprezentowane. Warto więc to wykorzystać by w czasie procesu czuć się pewnie i bezpiecznie. 

 

Artykuł powstał w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Poradniki