Leczenie pijawkami – czy to dobry pomysł?

Kiedy nasz organizm zaczyna niedomagać i odczuwamy różnego rodzaju dolegliwości chcemy za wszelką cenę wrócić do zdrowia. Sięgamy wówczas nie tylko po konwencjonalne środki farmakologiczne, ale również poszukujemy naturalnych terapii, dzięki którym poczujemy się lepiej.
Wśród tych, które cieszą się dużą popularnością istnieje jedna, która budzi sprzeczne odczucia. Mowa o hirudoterapii czyli leczeniu pijawkami. Część osób chwali skuteczność tej metody, inne wciąż boją się lub brzydzą. Czy słusznie? Czy korzystanie z możliwości jakie daje hirudoterapia to dobry pomysł? Przekonajmy się.

Leczenie pijawkami jest bezpieczne

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach leczenie pijawkami jest całkowicie bezpieczne. W czasie hirudoterapii wykorzystuje się bowiem jednorazowo pijawki, które hodowane są w sterylnych warunkach. Nie musisz więc obawiać się, że są one dotknięte chorobami lub przenoszą bakterie.

Hirudoterapia naprawdę działa

Hirudoterapia to metoda leczenia, której skuteczność została naukowo potwierdzona. W śluzie pijawek znajduje się wiele cennych substancji, które mają działanie przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki temu za pomocą pijawek możemy leczyć naprawdę wiele różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na zabiegi z wykorzystaniem pijawek szukaj profesjonalnych gabinetów, które posiadają doświadczenie w hirudoterapii. Nie bój się zadawać pytań oraz sprawdzać opinii o danej placówce. Pamiętaj, że mimo tego, że leczenie pijawkami jest bezpieczne – nie jest dla każdego. Nie można wykonywać go w ciąży oraz u osób, które zażywają leki rozrzedzające krew. Dlatego też hirudoterapię powinien poprzedzić wywiad lekarski.

Podsumowując, hirudoterapia to bezpieczna metoda leczenia, która przynosi naprawdę widoczne efekty i jest w stanie pomóc nam w leczeniu wielu schorzeń. Jeśli więc mamy możliwość poddać się takim zabiegom, które wykonują doświadczeni specjaliści – warto to wykorzystać.

Kategorie
Zdrowie