Mikrowłókna – sposób na przerzedzone włosy

W XXI wieku ludzie bardziej zwracają uwagę na swój wygląd, większą wagę przykładają do swej atrakcyjności, dlatego właśnie łysina czy przerzedzone włosy są dla wielu osób ogromnym kompleksem. Nie każdego niestety stać na specjalistyczne zabiegi czy profesjonalne kosmetyki, które zwalczą ten problem. I tu właśnie z pomocą przychodzi wynalazek jakim są mikrowłókna. Jak to działa? Czy jest bezpieczne? Czy każdy może sobie na to pozwolić? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy poniżej.

Czym są mikrowłókna do włosów?

Mikrowłókna to niezwykle skuteczny sposób na przykrycie przerzedzonych włosów czy łysiny. I choć nie jest to metoda nowa, mało kto o niej w ogóle słyszał. Mikrowłókna do zagęszczania włosów istnieją na rynku już od ponad 30 lat lecz dopiero od niedawna zyskują coraz większą popularność. Jest to nic innego jak proszek lub spray, który stosuje się w miejscach gdzie prześwituje skóra głowy, którą chcemy ukryć. Sposób użycia jest bardzo prosty – wystarczy ułożyć fryzurę, rozprowadzić kosmetyk na skórę w miejscu gdzie występuje przerzedzenie i cieszyć się piękną i gęstą czupryną. Preparat wczepia się we włosy, dzięki czemu stwarza wrażenie naturalnie bujnej fryzury.

Dla kogo mikrowłókna do włosów?

Zagęszczacz do włosów w formie proszku sprawdza się tylko w przypadku włosów średnio-przerzedzonych i zupełnie nie nadaje się dla osób całkowicie pozbawionych włosów lub z małą ich ilością. Natomiast spray potrafi zagęścić o wiele bardziej przerzedzone włosy niż posypka i ma również działanie utrwalające fryzurę. Taki lakier zagęszczający włosy cieszy się coraz większą popularnością, głównie wśród Pań, gdyż nie tylko eliminuje efekt łysych plackow, ale również dodaje włosom gęstości i sprężystości. Na rynku dostępne są mikrowłókna w różnych odcieniach, zatem z pewnością każdy znajdzie ten kosmetyk korzystnie dobrany do swojego koloru włosów.

Jakie są wady mikrowłókien?

Posypka, jak już wspominaliśmy, nie sprawdzi się w przypadku bardzo rzadkich włosów. Żeby taki proszek zadziałał musi mieć się do czegoś przyczepić. Jeśli włosów jest za mało proszek przesypie się przez włosy i opadnie na skórę głowy, a to nie da pożądanego efektu i będzie wyglądało nieestetycznie. W przypadku sprayu trzeba natomiast uważać podczas aplikacji żeby nie pobrudzić ubrania, czoła czy uszu. Taki lakier zagęszczający włosy może również lekko brudzić otoczenie, np. umywalkę czy lustro. Mikrowłókna w sprayu nieco farbują i dlatego włosy nie wyglądają całkowicie naturalnie lecz tak jakby były lekko przyfarbowane.

Kosmetyki z mikrowłóknami to nic innego, jak po prostu keratyna, która wzmacnia kosmyki i chroni je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, pogrubiając i uodparniając na zniszczenia. Mikrowłókna do włosów po ich właściwym zastosowaniu powinny być całkowicie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Na rynku obecnych jest kilka firm, które produkują kosmetyki dla osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Jedną z nich jest https://www.nanogen.pl/, która produkuje preparaty umożliwiające milionom osób na całym świecie uzyskanie pięknych, gęstych włosów. Działanie kosmetyków z mikrowłóknami zostało doskonale zobrazowane na stronie: https://www.nanogen.pl/mikrowlokna-do-wlosow.html, za pośrednictwem której można także je zamówić.

Kategorie
Uroda