Olejek do włosów – włącz go do codziennej pielęgnacji

Podczas gdy odżywki i maski to produkty powszechnie stosowane w codziennej pielęgnacji włosów, nadal zbyt mało uwagi poświęcamy olejkom. Najwyższy czas to zmienić! Prezentujemy największe zalety stosowania olejków i podpowiadamy, po które najlepiej sięgnąć w zależności od potrzeb.

Olejek – Twój must have w pielęgnacji

Olejek do włosów to kosmetyk, który powinien na stałe zagościć w każdej kosmetyczce. Nie tylko zmiękcza i nabłyszcza włosy, ale też tworzy ochronną warstwę, która zapobiega odparowywaniu z nich wody. Regularne stosowanie olejków sprawia, że kosmyki stają się zdrowsze i piękniejsze, a także bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. Dobry olejek to taki, który odżywi kosmyki bez ich jednoczesnego obciążania. Nakładamy go po umyciu – na wilgotne lub wysuszone włosy. W produkt tego rodzaju powinny zainwestować przede wszystkim posiadaczki suchych, matowych kosmyków. Warto jednak pamiętać, że niektóre olejki nadają się do wszystkich rodzajów włosów.

Do kręconych włosów – olej arganowy

Jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w pielęgnacji włosów jest olej arganowy. Pod jego wpływem włosy stają się lśniące i gładkie. Jest pomocny także w stylizacji fryzury, ponieważ sprawia, że kosmyki lepiej się układają. Olej arganowy będzie więc idealny do włosów kręconych naturalnie lub przy użyciu lokówki czy termoloków. Znajdziemy go m.in. w preparacie KEMON Liding Care Magic Argan Oil oraz w Aksamitnym Olejku Bellessere z linii ACTYVA.

Do suchych włosów – olej lniany

Jeżeli zależy nam na nawilżeniu i wygładzeniu włosów, sięgnijmy po olej lniany. Substancja ta zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, które odżywiają i regenerują suche kosmyki. Olej lniany eliminuje także problem elektryzowania się włosów. Znajdziemy go m.in. w Aksamitnym Olejku z linii ACTYVA Bellessere oraz olejku odżywiającym KEMON Liding Care Silky Feel Magic Oil.

Do zniszczonych włosów – olej jojoba

Olej jojoba działa niczym opatrunek na zniszczone włosy. Jego głównym składnikiem jest palmitynian cetylu, który ze względu na swoje właściwości jest porównywany do wielorybiego tranu. Olej ten zawiera także witaminy E i F. To składnik wprost stworzony do pielęgnacji włosów zniszczonych, słabych i wysuszonych. Znajdziemy go m.in. w olejku KEMON Liding Care Magic Argan Oil.

Kategorie
Uroda