Samochód do ślubu – na co zwrócić uwagę poszukując idealnego auta?

Każda para, która decyduje się na ślub chce by ten dzień był naprawdę wyjątkowy i niezapomniany. Aby osiągnąć taki efekt musimy zadbać o wiele szczegółów. Wśród nich wymienić musimy nie tylko oczywiste kwestie takie jak wybór sali, strojów czy dekoracji, ale również inne, ważne drobiazgi, które dopełnią całości. Jednym z tych, na które warto zwrócić uwagę jest samochód do ślubu, którym dojedziemy na ceremonię i przyjęcie weselne. Jak wybrać odpowiedni?

Auto swoje czy wynajęte?

To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych małżonków. Oczywistym jest, że organizacja ślubu wymaga dużych nakładów finansowych i często poszukujemy oszczędności. Zastanawiamy się więc czy nie wystarczyłoby pojechać własnym, samodzielnie udekorowanym autem. Oczywiście, jeśli nasz samochód prezentuje się dobrze możemy wziąć pod uwagę taką ewentualność. Warto jednak mieć świadomość, że i tak nie uda nam się uniknąć wydatków związanych z dekoracją auta a do tego stracimy sporo czasu na ich zakup i montaż. Warto więc wziąć pod uwagę wynajem. Tym bardziej, że samochód do ślubu wcale nie musi być drogi.

Wejdź do środka

Wygląd zewnętrzny samochodu do ślubu ma oczywiście ogromne znaczenie, niemniej jednak równie ważny jest komfort i dobre samopoczucie młodej pary. Dlatego też poszukując samochodu, którym pojedziecie do ślubu koniecznie poproś o możliwość wejścia do wnętrza pojazdu. Sprawdźcie, czy ilość miejsca z tyłu auta jest dostatecznie duża pamiętając, że suknia panny młodej często posiada koło oraz pokaźne rozmiary. Dodatkowo trzeba jeszcze zabrać bukiet i inne przydatne drobiazgi. Jeśli auto wydaje się nieco ciasne – warto szukać dalej.

Niecodzienne pomysły – lepiej być ostrożnym

Bardzo wiele par chce by ich auto do ślubu było naprawdę wyjątkowe. Z tego właśnie powodu stawiają na niebanalne pomysły jak np. skorzystanie z zabytkowego auta, które sąsiad naprawia w swoim garażu. To nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Owszem, auto w stylu retro może zwrócić uwagę i zachwycić gości ale jedynie wtedy, gdy będzie w pełni sprawne. Lepiej więc nie ryzykować i zdecydować się na współpracę z profesjonalnymi firmami oferującymi wynajem auta. Będziemy wówczas mieli pewność, że jest to auto, które nie zaskoczy nas negatywnie podczas podróży do urzędu, do kościoła lub na salę.

Podsumowując, znalezienie samochodu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania nie musi być trudne. Obecnie bardzo wiele firm oraz osób prywatnych świadczy usługi wynajmu takich aut oferując przy tym własne dekoracje. Warto więc to wykorzystać.

Kategorie
Poradniki