Sen dla urody

O tym, że sen jest bardzo ważny dla funkcjonowania organizmu nie musimy mówić. Sen jest istotny, będzie bowiem wpływał korzystnie na pracę mózgu, poprawia koncentrację, sprawia, że mamy więcej energii. Można porównać go z ładowaniem akumulatorów na cały dzień. Zależność jest taka, że im mniej będziemy spać tym mniej wydajni będziemy. Warto więc postarać się o optymalną ilość snu.

Sen jest istotny nie tylko z punktu widzenia fizjologii i pracy naszego organizmu. Skutki niedoboru snu są widoczne gołym okiem. Nie chodzi tutaj o gorsze samopoczucie, ale także o widoczne oznaki, które maja być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Jedna nieprzespana doba wystarczy, by zauważyć, że takie sygnały w organizmie się pojawiają.

Do oznak zewnętrznych niewyspania będzie trzeba zaliczyć znane worki czy cienie pod oczami, podkrążenie oczu także jest powszechne. Może się również pojawiać problem z opuchniętymi i obrzmiałymi powiekami co będzie sprawiać, że oczy wydają się mniejsze. Twarz wygląda na większą i pulchniejsza.

Mocno widoczne są również zmiany w kolorycie skóry. Z dnia na dzień staje się ona szara, matowa bez wyrazu. Cera jest promienna a uroku dają jej rumiane policzki. Tak powinna wyglądać. Jeśli jednak pojawia się zmęczenie dzieje się odwrotnie. Poszarzałej twarzy towarzyszyć będzie smutek, podkrążone oczy będą dopełniać tego złego obrazu, jaki będzie pojawiał się w przypadku tej osoby, która zmaga się z brakiem snu bądź tez z niedostateczną ilością snu.

Kategorie
Uroda