Automatyczne przepisy – czy to działa?

Dziś, aby przygotować doskonałe potrawy, wcale nie trzeba być świetnym kucharzem. Pewności siebie w kuchni mogą nam dodać nasze sprzęty.

Te, które mają funkcję automatycznych przepisów obiecują doskonałe rezultaty przy minimalnym wysiłku osób gotujących. Jak to działa i czy inwestycja w takie urządzenia się opłaca?

INTUICYJNIE I SZYBKO

Wbudowaną elektroniczną książkę kucharską posiadają m.in. niektóre piekarniki oraz kuchenki mikrofalowe marki Whirlpool, wyposażone w technologię 6. Zmysł. W zależności od tego, jakie danie chcemy przygotować, urządzenie samo dostosuje odpowiednią temperaturę, funkcję oraz czas pieczenia. Aby skorzystać z automatycznych przepisów, wystarczy podążać za instrukcjami pojawiającymi się na panelu użytkownika. Oto, jak cały proces wygląda w przypadku piekarnika indukcyjnego do zabudowy Whirlpool AKZM 8910/IXL.

W menu głównym za pomocą strzałek „góra”, „dół” wybieramy opcję „Przepisy”. Następnie kategorię potrawy: (np. ryby, drób, warzywa) i konkretne danie (np. pieczony kurczak). Wówczas na wyświetlaczu pojawi się orientacyjny czas pieczenia, a w prawym dolnym rogu godzina wyjęcia potrawy z piekarnika. Dostajemy również wskazówkę, w którym miejscu umieścić drób (np. „włóż potrawę na poziom 3”). Niektóre potrawy wymagają obrócenia lub pomieszania podczas pieczenia. Wtedy usłyszymy sygnał dźwiękowy, a na panelu użytkownika pojawi się instrukcja, jaką czynność należy wykonać. Warto też pamiętać, że wskazany początkowo orientacyjny czas pieczenia może ulec zmianie. Krótko przed zakończeniem tego procesu, piekarnik zasygnalizuje, byśmy sprawdzili, czy potrawa jest gotowa. Jeśli nie, możemy sami wydłużyć czas pieczenia.

JAK NA TACY

Przekonanie, że kuchenki mikrofalowe to urządzenia służące wyłącznie do odgrzewania żywności odchodzi na dobre do lamusa. Dziś przygotujemy w nich dania od początku do końca, niejednokrotnie z tak doskonałym efektem jak w piekarniku. Zwłaszcza, gdy mamy specjalną podpowiedź w postaci automatycznych przepisów. Przykładowo, kuchenka mikrofalowa Whirlpool JetChef (model JT 469 SL) ma ich aż 30. Nie tylko otrzymujemy szczegółowe instrukcje, jak przyrządzić daną potrawę, ale też w jakim to zrobić naczyniu.

CO ZYSKUJEMY

Dzięki piekarnikom czy kuchenkom mikrofalowym z automatycznymi przepisami oszczędzamy czas, własną energię i nerwy. Zamiast sprawdzać w internecie czy książce kucharskiej, jak przygotować daną potrawę, wszystko widzimy na wyświetlaczu. Możemy też odetchnąć, zapraszając gości. Innowacyjne urządzenia podpowiadają, kiedy należy skontrolować danie, dzięki czemu nie ma ryzyka, że coś się przypali albo nie dopiecze. – Dzięki funkcjom automatycznym, wszelkiego rodzaju nowe przepisy, np. na pieczeń czy bezę, przestają być przerażające – dodaje Marco Ghia z Akademii Kulinarnej Whirlpool. Podkreśla, że automatyczne przepisy to nie tylko rozwiązanie dla amatorów. – Myślę, że to idealna opcja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę w kuchni lub dla tych, które uwielbiają eksperymentować. Zaufajcie mi jednak – nawet specjaliści w pośpiechu chętnie korzystają z pomocy zaawansowanej technologii ­– mówi.

Jeśli szukamy prostych, intuicyjnych rozwiązań, a od kuchennych urządzeń oczekujemy, że będą coraz więcej robić za nas, wybór piekarnika czy kuchenki mikrofalowej z funkcją automatycznych przepisów może być strzałem w dziesiątkę.

Polecamy naszym czytelników magazyn https://kobiecechwile.pl – codzienna dawka dobrych artykułów.

Kategorie
Dom i mieszkaniePoradniki