Kupowanie ubrań przez internet: jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni zwrócić ubrania, które zamówiliśmy przez internet. Powodem zwykle jest nieodpowiedni rozmiar ubrania – jest albo za małe, albo za duże.

Dlaczego tak się dzieje, skoro zamawiamy rozmiar, który nosimy na co dzień? Dowiedz się, jak kupować ubrania przez internet tak, żeby już nigdy nie musieć ich zwracać.

Brak możliwości przymierzenia ubrania to jedna z przyczyn, przez którą część osób rezygnuje z możliwości, jakie dają zakupy przez internet. Przecież to świetny sposób zaoszczędzenia pieniędzy i szansa na kupienie czegoś, czego nie ma w stacjonarnych sklepach w naszym mieście. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do całego procesu i zamawiane ubrania będą leżeć idealnie!

Sprawdź wymiary swojego ciała

To podstawowy krok, o którym ludzie często zapominają. Warto dokładnie zmierzyć swoje obwody i zapisać je gdzieś, żeby w każdej chwili mieć do nich dostęp. Sugerowanie się opiniami pod produktem może być pomocne, ale opieranie na nich swojego zakupu niekoniecznie sprawi, że będziecie zadowoleni z nowego ubrania i nie będziecie musieli go odsyłać.

Należy pamiętać o tym, że bluzki jednej marki wcale nie muszą odpowiadać rozmiarowo bluzkom innej firmy. To samo tyczy dotyczyć będzie sukienki, którą zwykle kupujecie w rozmiarze 40 – w niektórych sklepach trzeba będzie wybrać 42, w innych nawet 38. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie wymiarów swojego ciała przez zakupem danej rzeczy.

Jak sprawdzić wymiary?

Najlepszym sposobem na dokładne poznanie swoich wymiarów i obwodów będzie udanie się do profesjonalisty, np. do krawcowej. Ludzie, którzy zawodowo zajmują się szyciem ubrań będą wiedzieli, jak prawidłowo zmierzyć każdą część ciała, w którym miejscu zacząć i jak w ogóle to wszystko policzyć.Wiadomo, że nie będzie to usługa bezpłatna, ale raz wykonane pomiary można przechowywać nawet przez kilka lat, o ile nie zmieni się nasza figura.

Równie dobrym sposobem może okazać się pomoc kogoś bliskiego. Najważniejsze, o czym należy pamiętać podczas takich pomiarów to to, żeby stać w naturalnej pozycji, nie prostować się zbytnio i nie wciągać brzucha. Od tego, jak dokładnie zostaną zmierzone wasze wymiary zależeć będzie przecież to, na ile komfortowo będziecie się czuć w nowych ubraniach!

Kategorie
Moda i trendy