Jakich rzeczy lepiej nie kupować online?

Zakupy internetowe są bardzo kuszącą alternatywą dla stacjonarnych placówek. Brak konieczności dokładnego przymierzania, atrakcyjne ceny oraz opcja zwrotu zachęcają do korzystania z usług sklepów internetowych.

Niekiedy jednak decyzja o nabyciu towaru online ma swoje oczywiste wady. Czego lepiej nie zamawiać w ten sposób?

Eleganckie rzeczy ,,na miarę”

Na samym początku oczywistość czyli produkty, które mają przede wszystkim pasować do naszej sylwetki. Będą to żeńskie marynarki, a także spodnie szyte. Każdy człowiek posiada indywidualne wymiary, które nieco różnią się od standardowych modeli. Zakup marynarki w sklepie internetowym może okazać się złą decyzją ze względu na fatalne ułożenie rzeczy na naszym ciele.

Często w sklepach internetowych kupujemy podle posiadanego rozmiaru. Przy jego ocenie, koniecznie zwróćmy uwagę na dokładne dane liczbowe, podane w centymetrach. Koszule damskie będą się różniły w zależności od producenta. Ubrania posiadają często dodatkowo wersję normalną oraz wyszczuplającą, co przekłada się na rozmiary możliwe do wyboru.

Bluzki, buty

Zwolenników oraz przeciwników kupowania butów online jest mniej więcej tyle samo. Rozmiar wkładki obuwia powinien być wyznacznikiem udanego zakupu. Często jest jednak tak, że dana firma zawyża rozmiary i skutecznie myli tym klientów. Dobrą praktyką jest przymierzanie w punkcie stacjonarnym i ewentualny zakup w sieci (na przykład ze względu na inny kolor fasonu).

Najmniejszy problem to na pewno zakup koszulek. Tutaj mieścimy się w określonych kanonach, a zbyt luźna lub opięta bluzka nie sprawia nam problemów. Zakup ich jest czasami skrajnie nieopłacalny ze względu na wysyłkę. To nadal produkty dość tanie, stąd całe zakupy koniecznie przekalkulujmy.

Sukienki, spódniczki

Na sam koniec pewna przestroga dla Pań. Rzeczy w sklepie internetowym zazwyczaj są bardzo podobne do produktów stacjonarnych, ale dużą różnicę odczuwa się przy sukienkach oraz spódnicach. Ciężko określić jak dany materiał będzie na nas leżał.

Niekiedy produkt jest pokazany bez obecności modelki, co przekłada się na duże rozczarowanie po zakupie. Wybierajmy zatem rozsądnie i przede wszystkim kierujmy się głową. Wizyta w sklepie odzieżowym nie jest tak męcząca jak mogłoby się wydawać. Daje nam pewność wyboru odpowiedniego towaru bez ryzyka wystąpienia niechcianej,,niespodzianki”.

Kategorie
Poradniki