Rwa kulszowa – jak ją leczyć?

Wśród wielu schorzeń, jakie można leczyć za pomocą hirudoterapii, jest też rwa kulszowa. Czym jest ta choroba i dlaczego akurat leczenie pijawkami może się tu sprawdzić?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, czym jest rwa kulszowa. To choroba polegająca na odczuwaniu przez pacjenta dużego bólu w tylnej części pleców. Może on też promieniować w kierunku nóg. Czasem dół pleców może wtedy drętwieć i towarzyszy temu ogólne osłabienie. Na stronie Arbos znaleźć można pijawki, które są jednym z popularnych sposobów radzenia sobie z tego typu przypadłością.

Co powoduje powstanie rwy kulszowej?

Bezpośrednią przyczyną jest ucisk nerwów rdzeniowych, ale pośrednio powody powstania takiego objawu mogą być różne. Zdarza się, że powodem jest nowotwór czy guz w tylnej części ciała, choć bywa też, że powód jest bardziej prozaiczny i wiąże się z tzw. „przewianiem” czy stanem zapalnym. W krótkiej perspektywie objawy rwy kulszowej można pomylić z przeziębieniem i grypą: ból mięśni, osłabienie i potrzeba ciągłego leżenia. Jednak rwa kulszowa w przeciwieństwie do banalnych chorób nie przechodzi tak szybko.

Leczenie pijawkami rwy kulszowej

Wszystko o objawach rwy kulszowej, a także o jej tradycyjnym i niekonwencjonalnym leczeniu, można przeczytać pod adresem http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami-rwy-kulszowej/. Leczenie pijawkami jest zaskakująco skuteczne i z tego powodu od wieków stosowane właśnie na to schorzenie. To doskonałe uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia, które często w przypadku rwy kulszowej są skromne i ograniczają się do podania leków przeciwbólowych. Czasem towarzyszy im rehabilitacja. Warto wspomagać je za pomocą leczenia pijawkami, bo może ono nie tylko usunąć dokuczliwe objawy, ale też pomóc poradzić sobie z samą chorobą. Ślina pijawek zawiera substancje o działaniu terapeutycznym, a zasysanie przez nią skóry i nerwów w okolicach dotkniętych przez ból może działać korzystnie na podobnej zasadzie, jak masaż bańkami chińskimi.

Kategorie
Zdrowie