Ubrania dobrane profesjonalnie

Wizerunek to we współczesnym świecie podstawa funkcjonowania jednostki w społeczeństwie. Zasadniczym elementem jego kreowania pozostają ubrania.

Owszem, nie szata zdobi człowieka, ale chcąc zdobyć wymarzoną pracę czy znaleźć partnera na całe życie, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o swój wygląd. Tym bardziej, że noszone ubrania przekładają się na codzienny nastrój i poczucie własnej wartości. Odzieżowym laikom przyda się pomoc specjalisty.

Rozmowa ze stylistą

Korzystanie z usług doświadczonego stylisty wciąż postrzegane jest jako elitarna usługa, zarezerwowana dla najbogatszych. A jednak korzysta z niej coraz więcej zwykłych ludzi. Zapraszają takiego fachowca do swojego domu, wspólnie przeglądają garderobę, po czym omawiają mocne i słabsze strony sylwetki. Pod lupą znajdą się bluzki damskie, spodnie, sukienki i płaszcze. To samo dotyczy dodatków, choć w ich przypadku klientom pozostawia się większą swobodę. Zwłaszcza panie bywają zaskoczone, jak dotychczas noszone sukienki nie pasowały do ich figury. Do wyłapania takich niedociągnięć niekiedy potrzeba wykwalifikowanego specjalisty, który świeżym okiem spojrzy na styl swojego klienta. Rozmowa z nim odbywa się jednak w przyjemnej atmosferze otwartości. Nie należy zatem obawiać się krytyki, celem współpracy jest bowiem nie podkopanie poczucia własnej wartości, ale jego umocnienie.

Wspólne zakupy

Zakupy mogą być kolejnym etapem współpracy, choć niektórzy klienci od nich zaczynają. Umawiają się ze stylistą w galerii handlowej, przedstawiają swoje potrzeby, wymagania oraz finansowe możliwości. Wiele osób jest bardzo zaskoczonych, jak za stosunkowo niewielkie pieniądze udaje im się z pomocą stylisty znaleźć ładne, podkreślające ich atuty ubrania. Co ciekawe, taki shopping pozwala też obalić niejeden stereotyp. I tak pozornie niepasujące niskim osobom kombinezony okazują się idealne nawet dla kobiet o niezbyt dużym wzroście. Współpraca ze stylistą pozwala spojrzeć na siebie, modę oraz styl w zupełnie nowym świetle. Klienci muszą jednak pamiętać o zachowaniu otwartej postawy. Spróbować rozwiązań polecanych przez stylistę, ale też pozostać wiernym sobie. Jeżeli coś ewidentnie nie przemawia do danej osoby, wówczas trzeba o tym głośno mówić.

Kategorie
Moda i trendy