Jak wybrać odpowiednie akcesoria do nakładania podkładu?

Wykonanie odpowiedniego i starannego makijażu nie jest prostym zadaniem, bowiem na jego efekt końcowy składa się kilka czynników, takich jak: odpowiednie i dobrze oświetlone miejsce, dobrej jakości i odpowiednio dobrane kosmetyki, a także akcesoria, którymi będziemy wykonywać makijaż.

Podstawą każdego makijażu jest nałożenie podkładu, który wygładzi naszą skórę i wyrówna koloryt. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym podkładem jest podkład kryjący, który w łatwy i szybki sposób pomoże ukryć drobne niedoskonałości skóry. Propozycja marki Golden Rose – Total Cover 2 in 1, łączy w sobie funkcję podkładu i korektora, ponieważ nakładany na całej twarzy pomoże wyrównać i ujednolicić koloryt, a stosowany punktowo, jako korektor zapewni pokrycie niedoskonałości.

Podstawowe akcesoria

Pędzle i gąbeczki, to najpopularniejsze przypory do aplikacji podkładu, które ułatwią jego aplikację i zapewnia komfort w jego nakładaniu, minimalizując ryzyko pobrudzenia się. Spora grupa kobiet, jednak wciąż nie może przekonać się proponowanych przez makijażystów rozwiązań i wciąż nakłada podkład palcami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi do aplikacji podkładu?

Pędzel do podkładu – charakteryzuje się wydłużonym kształtem i lekko zaokrągloną końcówką. Dzięki czemu ułatwi aplikację podkładu, zwłaszcza jeśli sięgamy po podkład kryjący, nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto powinien być wykonany ze sztucznego włosia, dzięki czemu nie będzie absorbował nadmiernej ilości produktu.

Gąbeczki do podkładu – mogą być w dowolnym kształcie i rozmiarze: okrągłe, owalne lub trójkątne. Większe idealnie sprawdza się przy nakładaniu podkładu, mniejsze natomiast przydadzą się do aplikacji korektorów. jedną z ostatnich nowości w tej kategorii są gąbeczki lateksowe.

Sposoby czyszczenia pędzli o gąbeczek

Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o kwestiach higieny i odpowiednim czyszczeniu pędzli i gąbeczek. Będą nam dzięki temu dłużej i lepiej służyły.

Zarówno pędzle do podkładu jak i gąbeczki powinny być czyszczone po każdym użyciu ewentualnie regularnie raz a kilka dni w letniej wodzie z mydłem lub z dodatkiem delikatnego szamponu.

Kategorie
Uroda